एभरेष्ट फिल्म अवार्डमा ‘मङ्गलम’ सर्वाधिक ११ विधामा मनोनित (सुचीसहित)



रंगखबर, काठमाडौँ – पहिलो ‘एभरेष्ट इन्टरनेशनल नेपाली फिल्म अवार्ड’ २०१९ को लागि उत्कृष्ट पाँचको मनोनयन सार्वजनिक गरिएको छ । संगीक्षा फिल्मस् प्रा.लि.को तर्फबाट मनोज केसीले संयोजन गर्ने अवार्डमा मुलधार फिल्म अन्तर्गत २२ विधा समावेश गरिएको छ । भने, भाषागत फिल्मका ३ विधा छन् ।

सन् २०१८ भित्र प्रदर्शनमा आएका फिल्मबाट जम्मा ४१ फिल्मले सहभागिता जनाएको आयोजक बताएको छ । २२ विधा मध्ये सर्वाधिक ११ विधामा नवल नेपाल निर्देशत ‘मङ्गलम’ मनोनित छ । त्यस्तै ‘कृ’ ९ विधामा मनोनित हुँदा ‘प्रसाद’ ८ र छक्का पन्जा ३/पंचायत/लिलिबिली/इन्टु मिन्टू लण्डनमा समान ७/७ विधामा मनोनित भएका छन् ।

आउँदो असार १५ गते हङकङमा आयोजना हुने अवार्डको उत्कृष्ट फिल्मको विधामा ‘लिलिबिली’, ‘छक्का पन्जा ३’, ‘कृ’, ‘मङ्गलम’ र ‘पंचायत’ले प्रतिस्पर्धा गर्नेछन् ।

जुरी संयोजक सुनील थापाले निकालेको मनोनयनमा अभिनेता तर्फको दौडमा विपिन कार्की, पुष्प खड्का, अनमोल केसी, प्रदीप खड्का र आर्यन सिग्देल अटाएका छन् । भने, अभिनेत्री तर्फ बेनिषा हमाल, शिल्पा पोखरेल, नीता ढुंगाना, साम्राज्ञी राज्य लक्ष्मी राणा र आँचल शर्मा उत्कृष्ट पाँचको मनोनयनमा छन् ।

पूर्णसुची:-

1.Script 
1A Nawal Nepal (Mangalam)
1B Deepak Raj Giri (Chakka Panja 3)
1C Sushil Paudel (Prasad)
1D Khagendra Lamichhane (Damruko Dandi Biyo)
1E Pradip Bhardwaj (Kri)
2.Cinematographer
2A Rameshwor Karki (Panchayat)
2B Purushottam Pradhan (Kri)
2C Nawa Raj Krishna Thapa (Blind Rocks)
2D Sudip Baral (Lily Bily)
2E Shailendra D. Karki (Intu Mintu London Ma)
3.Editor
3A Mitra D. Gurung (Mangalam)
3B Bipin Malla (Chakka Panja 3)
3C Surendra Poudel (Kri)
3D Arjun G.C (Lily Bily)
3E Bipin Malla (Panchayat)
4.Fight Director
4A Chandra panta (Kri)
4B Shree Shrestha (Jay Sambho)
4C Himal K.C. (Pijada Back Again)
4D Roshan Shrestha (Badha Maya Le)
4E Himal K.C. (Gun Gun)
5.Choreographer
5A Sumeet Lama (Chuna Paye Hunthyo-Sali Kasko Vena ko)
5B Bikram Lama/Anjela Khatri (Udayo Hawale – IMLM)
5C Kabiraj Gahat Raj (Parkha Parkha Mayalu-Mangalam)
5D Renesha Rai Bantawa (Yeti Yeti Pani- Kri)
5E Gambhir Bista (Hukum Baksiyos-Shusree Sampati)
6.Music 
6A Dipak Sharma (Parkha Parkha Mayalu-Mangalam)
6B Alish Karki (Phool Hoina-Rose)
6C Tanka Budhathoki (Rupai Mohani- Shatru Gate)
6D Dipak Sharma (Pahilo Nambar ma-Chhakka Panja 3)
6E Rajan Raj Shiwakoti (Umliyo Bhane – Jay Bholey)
7.Lyrics
7A Sabin Ektaare (Yo Gantabya Kahan-Damaru Ko Dandibiyo)
7B Ganesh Shahi (Lai Lai -Prasad)
7C Ananda Adhikari (Mausam Bhanda Chito-Mangalam)
7D Naresh Bhattarai (Udyoman-Blind Rocks)
7E Rajesh Kumar Shrestha (Phool Hoina-Rose)
8.Singer Male
8A Krishna Kafle (Perkha Perkha Mayalu-Mangalam)
8B Sugam Pokhrel (Badha Mayale-Badha Mayale)
8C Rupak Dotel (Banki Chari-Prasad)
8D Pratap Das (Timro Shwor Ma Shwor-Anurag)
8E Hercules Basnet (Udhayo Hawale-Intu Mintu London Ma)
9.Singer Female
9A Bindu Pariyar (Perkha Perkha Mayalu-Mangalam)
9B Prabisha Adhikari (Phool Hoina-Rose)
9C Anju Panta (Banki Chari-Prasad)
9D Melina Rai (Umliyo Bhane -Jay Bholey)
9E Nikita Thapa (Udhayo Hawale-Intu Mintu London Ma)
10.Debut Director
10A Renesha Rai Bantawa (Intu Mintu London Ma)
10B Sangita Shrestha (Katha Kathmandu)
10C Chheten Gurung (Damruko Dandi Biyo)
10D Pukar Bhattarai (Gun Gun)
10E Saty Raj Chaulagain (Anurag)
11.Actor in Comedy Role
11A Kedar Ghimire (Chakka Panja 3)
11B Bhola Raj Sapkota (Pijada Back Again)
11C Wilson Bikram Rai (Ram Kahani)
11D Shivahari Poudel (Shatrugate)
11E Rabindra Jha (Ram Kahani)
12.Supporting Actor Male
12A Sundar Shrestha (Black)
12B Sagar Lamsal (Hairan)
12C Sharukh Tamrakar (Intu Mintu London Ma)
12D Buddhi Tamang (Jay Bhole)
12E Deepak Raj Giri (Shatru Gate)
13.Supporting Actor Female
13A Rajani Gurung (Sali Kasko Vena Ko)
13B Priyanka Karki (Lily Bily)
13C Jahanwi Basnet (Panchayat)
13D Sandhya K.C. (Katha Kathmandu)
13E Laxmi Bardewa (Damaru ko Dandibiyo)
14.Character Actor Male
14A Bijay Lama (Bobby)
14B Haribansha Acharya (Shatru Gate)
14C Ramesh Ranjan Jha (Shatru Gate)
14D Jaynanda Lama (Chakkapanja 3)
14E Pukar Bhattrai (Gun Gun)
15.Character Actor Female
15A Mithila Sharma (Mangalam)
15B Aruna Karki (Mr. Jhole)
15C Gita Adhikari (Panchayat)
15D Gauri Malla (Blind Rocks)
15E Deepa Shree Niraula (Shatru Gate
16.Debut Actor Male
16A Dhiraj Magar (Intu Mintu London Ma)
16B Umesh Thapa (Bobby)
16C Samundra Pandit (Anurag)
16D Bikki Joshi (Happy Days)
16E Pushkar (Hairan)
17.Debut Actor Female
17A Kabita Gurung (Bobby)
17B Jasita Gurung (Lily Bily)
17C Prakshya Adhikari (Katha Kathmandu)
17D Aditi Budhathoki (Kri)
17E Aliza Gautam (Anurag)
18.Negative Actor
18A Subash Mache (Gun Gun)
18B Ayush Rijal (Black)
18C Anup Bikram Shahi (Kri)
18D Nischal Basnet (Prasad)
18E Pramod Agrahari (Katha Kathmandu)
19.Actor Male
19A Bipin Karki (Prasad)
19b Pushpal Khadka (Mangalam)
19c Anmol K.C. (Kri)
19d Pradeep Khadka (Lily Bily)
19e Aryan Sigdel (Kayara)
20.Actor Female
20A Benisha Hamal (Blind Rocks)
20B Shilpa Pokhrel (Mangalam)
20C Nita Dhungana (Panchayat)
20D Samragi R. L. Shah (Kayara)
20E Anchal Sharma (Black)
21.Director
21A Milan Chams (Lily Bily)
21B Deepa Shree Niraula (Chakka Panja 3)
21C Shivam Adhikari (Panchayat)
21D Nawal Nepal (Mangalam)
21E Dinesh Raut (Prasad)
22.Best Film
22A Lily Bily
22B Chakka Panja 3
22C Kri
22D Mangalam
22E Panchayat

INDIGENOUS FILM

26. Actor
26A Subash Gurung (Khai O mhitheba) Gurung
26B Maotse Gurung (Me Kyu), Gurung
26C Riya Gurung (Me Kyu), Gurung
26D Nirbhik Rai (Yaari), Rai
26E Bhimn Tumbhahamphe (K Sangla ) Limbu
27. Director 
27A Jasu Gurung (Me Kyu), Gurung
27B Yubaraj Rai ( Yaari) Rai
27C Ajay Syantang (Aplenga La Namso ) Tamang
27D Subash Gurung (Khai O Mhitheba ) Gurung
27E Loken Saba Limbu (K sangla) Limbu
28. Flim
28A Jaaman Gubhaju (Nepal Bhasa)
28B Yaari ( Rai)
28C Aplenga La Namso (Tamang)
28D Khai o Mhitheba (Gurung)
28E Mle Kyu (Gurung)
प्रतिक्रिया दिनुहोस्