डि सिने अवार्ड: सलिनमान र नम्रता उत्कृष्ट, ‘छक्का पन्जा ३’लाई ८ अवार्ड (पूर्णसुची)



रंगखबर, काठमाडौँ – एघारौं संस्करणको डि सिने अवार्ड – २०७६ मा सलिनमान बनियाँले फिल्म ‘यात्रा – अ म्युजिकल भ्लग’बाट उत्कृष्ट अभिनेताको अवार्ड उचालेका छन् । उत्कृष्टको रेसमा उनले प्रदीप खड्का ‘लभ स्टेशन’, विपिन कार्की ‘प्रसाद’, आर्यन सिग्देल ‘कायरा’, आकाश श्रेष्ठ ‘रामकहानी’ र अनमोल केसी ‘ए मेरो हजुर ३/क्याप्टेन’लाई पछाडी पारे ।

त्यस्तै उत्कृष्ट अभिनेत्री अवार्ड ‘प्रसाद’बाट नम्रता श्रेष्ठको पोल्टामा पर्यो । उनले मेनुका प्रधान ‘साइँली’, जसिता गुरुङ ‘लभ स्टेशन’, पूजा शर्मा ‘रामकहानी’, साम्राज्ञी राज्यलक्ष्मी शाह ‘कायरा’, स्वस्तिमा खड्का ‘जय भोले’ र दीपिका प्रसाईं ‘छक्का पन्जा ३’लाई उछिन्न सफल भइन ।

क्रिटिक्स, जुरी र प्रोत्साहनसहित प्रतिस्पर्धाको ३० विधा समेटिएको अवार्डमा ‘छक्का पन्जा ३’ले सर्वाधिक ८ विधामा कब्जा जमायो । उसलाई १५ विधामा मनोनित गरिएको थियो । त्यस्तै सर्वाधिक १७ विधामा मनोनित ‘यात्रा’ले ६ अवार्ड आफ्नो पोल्टामा पार्यो ।

गत वर्ष रिलिज ९६ मध्ये ४८ फिल्मले भाग लिएको समारोहमा १६ फिल्मले विभिन्न विधामा अवार्ड जित्न सफल भए । यसपटक उत्कृष्ट निर्देशक र फिल्मको अवार्डसमेत ‘छक्का पन्जा ३’को पक्षमा गयो । निर्देशक दीपाश्री निरौला निर्देशकको अवार्ड थाम्न स्टेज चढेकी थिइन् ।

समारोहमा वरिष्ठ अभिनेता नीर शाहलाई छायाँछवि लाइफटाइम लिजेण्ड्री अवार्डबाट सम्मानित गरिँदा, गायिका देविका बन्दना र निर्देशक सोभित बस्नेतलाई छायाँछवि चलचित्रकर्मी रजत सम्मान दिइयो । त्यस्तै पत्रकार अनन्त वाग्लेलाई छायाँछवि चलचित्र पत्रकारिता पुरस्कार प्रदान गरियो ।

विजेताहरुको पूर्ण सुची:-

१. उत्कृष्ट पाश्र्वसंगीत
जैशन कुँवर र प्रवेश मल्लिक – भोर
२. उत्कृष्ट साउण्ड डिजाइन
मुकेश शाह  – डमरुको डण्डीवियो
३. उत्कृष्ट गीतकार
राजेश श्रेष्ठ – फूल होइन (रोज)
४. उत्कृष्ट गायिका
विन्दु परियार – पहिलो नम्बरमा (छक्का पञ्जा –३)
५. उत्कृष्ट गायक
डेविड शंकर  – पहिलो नम्बरमा (छक्का पञ्जा –३)
६. उत्कृष्ट चलचित्र लोक संगीत संगीतकार
दिपक शर्मा  – पहिलो नम्बरमा (छक्का पञ्जा –३)
७. उत्कृष्ट संगीतकार
एलिस कार्की – फूल होइन माया (रोज)
८. उत्कृष्ट चलचित्र लोकगीत नृत्य निर्देशक
बसन्त श्रेष्ठ – उम्लियो भने (जय भोले)
९. उत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
कविराज गहतराज – तिम्रो लागि (रामकहानी)
१०. उत्कृष्ट द्वन्द्व निर्देशक
हिमाल के.सी. – यात्रा : अ म्यूजिकल भ्लग
११. उत्कृष्ट  बालकलाकार
एञ्जल राई – हैरान
१२. उत्कृष्ट  हाँस्य कलाकार
केदार घिमिरे – छक्का पञ्जा –३
१३. उत्कृष्ट  खलपात्र
माओत्से गुरुङ्ग – चङ्गा चेट
१६. उत्कृष्ट  संवाद
शुशिल पौड्याल – प्रसाद
१७. नव-नायिका
सुहाना थापा – ए मेरो हजुर –३
१८. उत्कृष्ट नव-नायक
घिरज मगर – इन्टु मिन्टु लण्डनमा
१९. उत्कृष्ट नव-निर्देशक
सम्राट शाक्य – यात्रा : अ म्यूजिकल भ्लग
२०. उत्कृष्ट चरित्र-अभिनेत्री
लक्ष्मी गिरी – छक्का पञ्जा –३
२१. उत्कृष्ट चरित्र-अभिनेता
सरोज खनाल – क्याप्टेन
२२. उत्कृष्ट सह–अभिनेत्री
नम्रता सापकोटा – समर लभ
२३. उत्कृष्ट सह–अभिनेता
सलोन बस्नेत – यात्रा : अ म्यूजिकल भ्लग
२४. उत्कृष्ट छायाँकार
सञ्जय लामा – ए मेरो हजुर –३
२५. उत्कृष्ट सम्पादक
विपिन मल्ल – छक्का पञ्जा –३
२६. उत्कृष्ट अभिनेत्री
नम्रता श्रेष्ठ – प्रसाद
२७. उत्कृष्ट अभिनेता
सलिनमान बनिया – यात्रा : अ म्यूजिकल भ्लग
२८. उत्कृष्ट निर्देशक
दिपाश्री निरौला – छक्का पञ्जा –३
२९. उत्कृष्ट पपुलर चलचित्र
ए मेरो हजुर –३ – सुहाना इन्टरटेनमेन्ट
३०. उत्कृष्ट चलचित्र
छक्का पञ्जा –३ – आमा सरस्वती मुभिज
क्रिटिक्स अवार्ड : यात्रा
जुरी अवार्ड : डमरुको डण्डीवियो
प्रोत्साहन अवार्ड : सुकुलगुण्डा
तस्विर: निरज पन्थी (आपे)
प्रतिक्रिया दिनुहोस्